Division 1 co-ed softball
The postseason playoffs began Sunday at Higley Field.
Anytime Fitness 12, PK Fitness/Pisani Graphix 9
Anytime: Kory Weed & Shane Betzinger 2B, 1B
Lee’s Foods 14, Pirate’s Cove 12
Bobby Walters 2x2B, J.J. Norton 2B, 1B
PC: Dan Brissette HR, 2x1B
Sports Corner 15, Beal Contracting 9
SC: Madison Dausey & Sami Schuchart 2x1B
Beal: Ralph Van Pool 2B, 2x1B; Jason Beal 3B, 1B
Silvan Industries 22, New Life Church 7
Silvan: Lee Schuchart HR, 2x1B, Scott Allers HR, 1B
New Life: Dan Ott 2xHR, 1B; Brian Walters HR, 2B
Division 2 co-ed softball
Applejacks/Drust 6, Mattison Insurance 5
Applejacks/Drust: Mike Garvey 3x1B
Mattison: Vinnie Binola 2x1B, 3B
Eastside Bar 17, Family Ties 9
Eastside: Steve Rymer 3B, 2x2B; Christine Blavat 4x1B
Family Ties: Chris Stevens 3B, 2x1B; Krista Bardowski 2x1B
Straight Flush 27, Johnson Sewer 3
Straight Flush: Ben Brown 2xHR, 2x2B
Johnson: Lance Krause HR, 1B
Corky’s 23, Cusack’s 8
Corky’s: Brennan Gabriel 2xHR, 3B, 1B
Cusack’s: Kelsay Bourdelais 3x1B, Lauren Schaut 2x1B
Dexter’s 26, Eastside 25
Dexter’s: Derek Reiswitz 2xHR, 2B, 1B; Darius Dohl HR, 1B
Eastside: Heath Rowe 3xHR, 2B, 2x1B
Mariner Theater 24, Corky’s 15
Mariner: Matt Schroeder 2xHR, 2B, 1B; Geoff Mathias HR, 2x2B
Corky’s: Mark Diercks HR, 1B; Tom Englund 2B, 2x1B
Dome Lanes 19, Oly’s 17
Dome: JR Rose HR, 2B, 1B; Jason Collar 2x2B, 1B
Oly’s: Ryan Walters 2x2B, 1B
Marinette Iron 13, Bob’s Bar 7
Marinette Iron: James Adamski 3xHR; Chad Poverski HR, 2x2B
Bob’s: Kevin Best HR, 1B
Division 3 co-ed softball
Premier Engineering 29, Chem Design 15
Premier: Jim Harding 2xHR, 1B; Eric Schreiner 2x2B, 3x1B
Chem Design: Chad Houston 3x1B
Dome Lanes 25, Lolli’s 10
Dome: Adam Lacy HR, 3B, 2x1B; JR Rose 2x3B, 2x1B
Lolli’s: Jordan Towle 3B, 1B
Fully Charged 18, Country Inn 10
Fully Charged: Jordon Vieth 2xHR, Mike Hanson HR, 3B, 1B
Country: Jon Brault & Drew Cooper 3B, 1B
Marinette Iron & Metal 21, Cozzy’s Polaris 6

Iron & Metal: James Adamski 2xHR, 2x1B; Chris Herzog 3B, 2B, 1B
Cozzy’s: Aron Schroeder 3B